Dlaczego pompa ciepła

Pompa ciepła to urządzenie wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o wyższej temperaturze, czyli wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła.

  • pompa ciepła powietrze-powietrze odbiera ciepło z powietrza na zewnątrz budynku i oddaje je do wnętrza budynku, tzw ”ogrzewanie nadmuchowe”, realizowane jest przez wiele rodzajów klimatyzatorów z odwróconym obiegiem czynnika
  • pompa ciepła powietrze-woda odbiera ciepło z powietrza na zewnątrz budynku i oddaje ciepło wodzie w budynku przez wymiennik, stosuje się je m.in. do systemów centralnego ogrzewania, ciepłej wody

pompa ciepła 2

Ogrzewanie podłogowe z pompą ciepła    ogrzewanie podłogowe 1

Ogrzewanie podłogowe jest tanim i bardzo efektywnym sposobem ogrzewania domów. Zapewnia równomierne ogrzewanie pomieszczeń, komfort ciepłej podłogi, brak konieczności instalowania kaloryferów. Wykonujemy kompleksowe instalacje pomp ciepła z ogrzewaniem podłogowym lub/i przyłączeniem do istniejącej instalacji wodnej lub grzewczej.

Pompa ciepła – tania i nowoczesna alternatywa

pompa ciepła 3Instalację pompy ciepła polecamy szczególnie w przypadku braku instalacji gazu ziemnego lub bardzo wysokim kosztom jego podłączenia. Nowe generacje pomp ciepła posiadają wysokie parametry wydajności, dzięki czemu koszty eksploatacji są porównywalne z ogrzewaniem piecem kondensacyjnym na gaz ziemny. Pompa ciepła powietrze-woda może służyć jednocześnie do podgrzewania wody w instalacji grzewczej i ciepłej wody. Dodatkową zaletą w przypadku ogrzewania podłogowego, jest fakt, że w systemie utrzymywana jest niższa temperatura niż w tradycyjnym c.o. z kaloryferami, co również przekłada się na oszczędność energii.